Byt - výpověď a náhradní ubytování

Datum: 14.12.2008

Vložil: J. Krejza

Titulek: Byt

Dobry den
Bydlím v byte o který jde celej život,mam řádnou smlouvu na dobu neurčitou, platím nájemné atd. Byt je s majitelem.
Když jsem mu dneska zavolal jelikož mě odešlo topení a technik mi říkal jestli budu dál topit tak nám může jít o život,mam 2,5leteho chlapečka a přítelkyni řádně přihlášenou do bytu.Tak mě nejen že řekl,ze nedostanu nic ale řekl mi ze mně může vystěhovat bez náhrady, kvůli jeho neopravené střeše,která nám může kdykoliv spadnout na hlavu,statici mu to prý potvrdily.
Ptám se jestli má právo mě vystěhovat bez náhrady, jenom proto, že on si neopraví svojí střechu a to ještě mně sem zatejká jak blázen,ale na to jsem si už snad zvykl.
Děkuji Krejza
tel. 775230767 jirkaaa.kr@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 14.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Byt

Dobrý den, majitel vás vystěhovat bez náhrady bytu nemůže pokud máte, jak píšete, smlouvu na dobu neurčitou.
Co se týče oprav topení a střechy tak obě dvě musí provést majitel domu včetně zajištění statiky domu, tak abyste jako nájemce mohl byt/dům řádně užívat. Pokud by se k tomu majitel neměl proveďte nezbytné opravy na vlastní náklady a pak je po majiteli zpětně vyžadujte. To je bohužel velmi častý způsob řešení. Nicméně majitel je povinen vám takto vynaložené prostředky uhradit a lze jej k tomu donutit soudní cestou.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství