Byt - náklady na opravu

Datum: 14.12.2008

Vložil: Milena

Titulek: byt

Dobrý den,
jen ve zkratce Vám napíšu náš problém.
Asi před třemi lety jsme koupili byt na hypotéku s přítelem s kterým žijeme ve společné domácnosti asi 6 let. Měla jsem uspořených asi 400 000,- které jsem vložila do bytu, bohužel bez jakéhokoliv dokladu. Nyní se rozcházíme a protože byt i hypotéka je psaná na přítele, tak já bych musela odejít s prázdnou kapsou. Přítel je ochotný mi podepsat dokument o vložení částky 400 000,- do bytu, které šly na opravy. Do doby než se byt prodá by jsem potřebovala nějaké znění dokumentu, nebo nějakou smlouvu mezi námi dvěma, kdyby nedej bože se něco s přítelem stalo, dědila by určitě jen jeho plnoletá dcera vše a já bych nedostala vůbec nic a ztratila bych i vlastní postel.
Tudíž Vás prosím o vaši odpověď

Předem Vám děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 14.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: byt

Dobrý den, doporučuji zvolit řešení prostřednictvím smlouvy o půjčce nebo směnkou. Oba dva dokumenty naleznete v rubrice Vzory na tomto portále. Nejlepším způsobem je tedy vyčíslení částky po odečtení amortizace či jiných nákladů a sepsání smlouvy o půjčce. Tyto závazky by při smrti dlužníka přecházely na dědice.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství