Exekuce

Datum: 28.09.2016

Vložil: Hej

Titulek: Re: exekuce

Naser si Jiráku

Odpovědět

—————

Datum: 23.06.2009

Vložil: jana valenčíková

Titulek: exekuce

Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat jak to je když jsme manželé a každý má tvalé bdliště někde jinde.a přijde exekuce do mého bydliště a chce mi vzít věci které jsou moje. a je to psané na mého manžela.přce nemůžou jen tak přijít a vzít něco co je moje když tam manžel nebydlí,nebo můžou? děkuji za radu

Odpovědět

—————

Datum: 27.02.2009

Vložil: Petr skopal

Titulek: Exekuce

Začal jsem podnikat v roce 2004 v autodopravě ale za poslední dva roky se potíkám z dluhy nosil jsem na soud peníze co jsem mněl navíc potom jsem tam pár měsíců nešel protože jsem nemněl co dát teď mají přijít domů a pozbírat majetek je určena nějaká délka exekuce nebo co všechno můžou zabavit mám malé děti firma se začala trochu zvedat ale nevím jak dál? Poradíte mi prosím.

Odpovědět

—————

Datum: 14.02.2009

Vložil: Pavla Svatoňová

Titulek: co dělat

Dobrý den,
moji rodiče si vzali společně hypotéku na 2 mil., za ty byla nakoupena nemovitost, ve které otec podnikal na živ.list. Kromě toho vytvořil ještě nesčetně dluhů asi v hodnotě 700 000,-. Splátka hypotéky je 15 000,-/měs. Přestal podnikat.
Rodiče se rozvedli, celý otcův plat padne na splácení jiných dluhů(úvěrů, aj.). Není ani po dohodě schopen platit výživné (matk to neřeší, řeší vyvázaní ze společných dluhů). Otázka zní- může matka vyhlásit osobní bankrot a kolik by jí zbylo po obstavení platu, pokud bere 19 000 čistého, živí 2 děti(1 na střední škole, jedno na vysoké), splácí úvěr na byt 3000/měs a úvěr 1500,-. Ovšem byt (i úvěr na něj) je psaný na dítě studující vys.školu.
Děkuji za odpověď, vím, ž je tato situace epřehledná a složitá, ovšem stčilo by mi rámcově vědět, jaké možnosti jsou.

Odpovědět

—————

Datum: 26.11.2008

Vložil: Květa

Titulek: Laxní přístup exekutora

Dobrý den,
prosím o radu, neboť se domnívám, že exekutor nepostupuje vůči dlužníkovi dostatečně důrazně. Dlužník podepsal směnku, v dané lhůtě nezaplatil, nekomunikoval, nereagoval na upomínky. Ve lhůtě jsem tedy podala žalobu, soud rozhodl v můj prospěch. Našla jsem si exekutora, soud ho schválil, má plnou moc. Jedná se o relativně nízkou finanční částku, 100.000,- Kč, ale exekutor za 2 roky vymohl na dlužníkovi sotva polovinu. Nechápala jsem, proč rovnou neudělal dotyčnému v místě trvalého bydliště exekuci na věci, jejichž hodnota by dluh pokryla, respektive se o to ani nepokusil. Dlužník vždy naslibuje exekutorovi, že zaplatí, ale další 2-3 měsíce se vůbec nic neděje. Domnívám se, že pokud mám někde trvalé bydliště, budu tam asi mít věci, které může exekutor zabavit. Tímto tempem se asi svých peněz nikdy nedočkám a dlužník je naopak vysmátý.
Protože nevím, který zákon upravuje jednání a postup exekutorů, netuším, zda exekutor dělá v rámci svých zákonných možností maximum a za další nevím,. jak mám postupovat já, když s výsledky exekutora nejsem spokojena.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství