Porucha - RPG byty

Datum: 25.01.2009

Vložil: Šopová

Titulek: výměna

Dobrý den ráda bych se zeptala zda když vyměním byt,který je zrekontruovaný(vylepšen) a potřebuji ho nečekaně vyměnit,tak kdyby nový nájemce můj byt chtěl vrátit zda ho musím dát do původního stavu?děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 06.01.2009

Vložil: Radim Prak

Titulek: okna-havarijnií stav

Dobrý den.Byl jsem dnes na klientském centru(OSTRAVA-PORUBA) se žádostí o posouzení a případnou opravu oken v celém domě.Po dvou a půl hodinách čekaní mi bylo zděleno,že si nájemník za stav oken zodpovídá sám.Za deště do bytů zatéká,rámy oken jsou plesnivé a okenní tabule na vypadnutí z rámu.Pod okny je frekventovaný chodník a mám obavy,aby se dole pod okny nestal někomu škaredý úraz,nebo nedej bože něco horšího.Chtěl bych od Vás radu,kdo vlastně zodpovídá za okna,jestli nájemník,nebo pronajímatel.Děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 07.01.2009

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: okna-havarijnií stav

Dobrý den, za stav oken opravdu zodpovídá nájemník. Jedině pokud by okno opravdu bylo v takovém stavu že by jej bylo nezbytné vyměnit komplet celé - tedy i s rámem, tak by výměnu hradil pronajímatel. Viz vyhláška 258/95 Sb.:

§ 5
Drobné opravy bytu
(k § 687 odst. 2)
(1) Za drobné opravy se považují opravy bytu a jeho vnitřního vybavení, pokud je toto vybavení součástí bytu a je ve vlastnictví pronajímatele, a to podle věcného vymezení nebo podle výše nákladu.
(2) Podle věcného vymezení se za drobné opravy považují tyto opravy a výměny:
a) opravy jednotlivých vrchních částí podlah, opravy podlahových krytin a výměny prahů a lišt,
b) opravy jednotlivých částí oken a dveří a jejich součástí a výměny zámků, kování, klik, rolet a žaluzií,
c) výměny vypínačů, zásuvek, jističů, zvonků, osvětlovacích těles a domácích telefonů, včetně elektrických zámků,
d) výměny uzavíracích kohoutů u rozvodu plynu s výjimkou hlavního uzávěru pro byt,
e) opravy uzavíracích armatur na rozvodech vody, výměny sifonů a lapačů tuku,
f) opravy měřičů tepla a teplé vody.
(3) Za drobné opravy se dále považují opravy vodovodních výtoků, zápachových uzávěrek, odsavačů par, digestoří, mísicích baterií, sprch, ohřívačů vody, bidetů, umyvadel, van, výlevek, dřezů, splachovačů, kuchyňských sporáků, pečicích trub, vařičů, infrazářičů, kuchyňských linek, vestavěných a přistavěných skříní. U zařízení pro vytápění se za drobné opravy považují opravy kamen na tuhá paliva, plyn a elektřinu, kotlů etážového topení na pevná, kapalná a plynná paliva, včetně uzavíracích a regulačních armatur a ovládacích termostatů etážového topení; nepovažují se však za ně opravy radiátorů a rozvodů ústředního vytápění.
(4) Za drobné opravy se považují rovněž výměny drobných součástí předmětů uvedených v odstavci 3.
(5) Podle výše nákladu se za drobné opravy považují další opravy bytu a jeho vybavení a výměny součástí jednotlivých předmětů tohoto vybavení, které nejsou uvedeny v odstavcích 2 a 3, jestliže náklad na jednu opravu nepřesáhne částku 300 Kč. Provádí-li se na téže věci několik oprav, které spolu souvisejí a časově na sebe navazují, je rozhodující součet nákladů na související opravy.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Radim Hýl

Titulek: Porucha - RPG byty

Dobrý den, v noci nám praskla hadička k splachovači od záchodu. Vytopili jsme dva byty pod námi. Společnost RPG byty se od opravy distancovala s odvoláním na vyhlášku 258/95 Sb. V dané vyhlášce se mimo jiné píše, že zodpovídám za opravu splachovače. Nikde tam není, že ke splachovači patří hadička, která je navíc při průchodu zdí zabetonovaná tak, že při její výměně budu muset vysekat do zdi díru. Dle mého názoru jde o rozvod vody, za který zodpovídá pronajímatel. Předem děkuji za radu. Radim

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Porucha - RPG byty

Dobrý den, též se domnívám, že pokud je součást splachovače, o které píšete, zabudována pevně ve zdi jedná se o rozvod vody a za tuto opravu zodpovídá pronajímatel. Pokud je oprava naléhavá doporučuji provést opravu na vlastní náklady (třeba pomocí firmy) a poté vymáhat náklady po pronajímateli.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství