Hmotná odpovědnost

Datum: 08.04.2009

Vložil: petra

Titulek: zpronevera

Dobry den.CHtela jsem se zeptat . pracovala jsem jako provozni herny s hracimi automaty .Pri vetsi vyhre jsem vystavovala stvrzenky ktere jsem dokladala do trzb. a obvinuje mne z zpronevery . Provozovatel zada po mne penize za tyto stvrzenky Co mam delat predem dekuji.

Odpovědět

—————

Datum: 30.03.2009

Vložil: Standa

Titulek: Inventura

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda musím být přítomen invetrury skladových zásob, za které má hmotnou zodpovědnost, nebo jestli stačí, aby u ní byl majitel s cizí osobou. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 22.12.2008

Vložil: Radek

Titulek: Hmotná odpovědnost

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy musím podepsat hmotnou odpovědnost za škody v případě že vykonávám funkci obchodního zástupce. Sklad disponuje zásobami. Nemám přístup ovlivnit sklad přes počítač,např špatně vydat zboží ani se na vydávání zboží fyzicky nepodílím.. Nevlastním klíče od skladu. Pouze od kanceláří.

Děkuiji Radek

Odpovědět

—————

Datum: 23.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Hmotná odpovědnost

Dobrý den, povinnost podepsat hmotnou odpovědnost máte, pokud výkon vaší práce tuto odpovědnost vyžaduje. Na druhé straně faktické vymáhání náhrady škody po vás na pracovišti kde pracuje více lidí a nemáte od skladu klíče, nevydáváte zboží... bude vysoce nerealizovatelné. Hmotnou odpovědnost v zaměstnání obecně upravuje zákoník práce v ustanovení § 176:

§ 176
(1) Převzal-li na základě dohody o hmotné odpovědnosti zaměstnanec odpovědnost za svěřené hotovosti, ceniny, zboží, zásoby materiálu nebo jiné hodnoty, které je povinen vyúčtovat, odpovídá za vzniklý schodek. V dohodách může být se zaměstnanci současně ujednáno, že budou-li pracovat na pracovišti s více zaměstnanci, kteří uzavřeli dohodu o hmotné odpovědnosti, odpovídají s nimi za schodek společně (společná hmotná odpovědnost).

(2) Dohoda o hmotné odpovědnosti musí být uzavřena písemně, jinak je neplatná.

(3) Zaměstnanec se zprostí odpovědnosti zcela, popřípadě zčásti, jestliže prokáže, že schodek vznikl zcela nebo zčásti bez jeho zavinění.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství