Exekuce

Datum: 31.07.2014

Vložil: Luciw

Titulek: exekuce manžela

Dobrý den, jsem půl roku po rozvodu a začaly mi chodit jako manželce povinného dluhy za manžela. Z některých mě vyřadili, vznikly před svatbou, teď se objevili dluhy za soudní poplatky manžela, soudil se za jeho dětictví, alimenty a nějakou věc která vznikla před manželstvím. Myslím si, že soudních poplatků nezaplacených bude mít asi více, ale když mi to přijde již od exekutora tak k částce 4000 soudní poplatek je dalších 10 tis náklady exekutora. Proto bych se chtěla zeptat, jak zjistit kolik má dluhů u soudu Olomouckého, Ostravského, Výškovského- napadlo mě obeslat soudy tak 4 a zeptat se, jaké tam má dluhy.......některé totiž nemusí ještě být dány exekutorovi, případně co jiného? Mohu požádat exekutora o snížení exekučních nákladů.......?Teď mi došel soudní poplatek a byl z roku 2004, tudiž 10 let jsem nevěděla, že tam dluží a dali mi to na vědomí až teď přes exekutora, přitom jsem o tom nevěděla a neměla jsem možnost uhradit ho bez desetitisícových nákladů navíc........ Je něco co mohu dělat abych zjistila jeho dluhy na soudech? Případně mohu exekutora požádat o snížení exekučních nákladů ? děkuji Lucie

Odpovědět

—————

Datum: 12.02.2014

Vložil: martina

Titulek: dpp

Dobrý den v breznu jsem dostala pokutu v zari jsem zaplatila tisic jizdne plus prirazka a dnes v polovině unora mi přišlo vymáhání 605 kč nejake přislušenstvý co to po mně chtějí když pul roku mam vse v pořádku a to mi potvrdily i na dpp dekuji za odpoved maryvay7@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 24.01.2012

Vložil: Petr

Titulek: oddlužení? je možné, jak postupovat?

Dobrý den,

známému je 58 let a má dluh v celkové výši cca 900.000 kč = jedná se o pohledávky:
nájem dlužný družstvu cca 500.000kč,
DPP Praha cca 100.000 kč,
sociální cca 120.000 kč
jiný dlužný nájem 100.000 kč

Vlastní dluh je přitom asi 1/3, zbytek jsou exekutorské odměny, soudní výnalohy a penále ze zpožděné platby, které neustále narůstají.

Na platu má exekuci,to dělá asi 8.000 měsíčně.
Prakticky žije tedy z příjmu výslužného, to dělá cca 12.000 kč.

Jeho příjem stačí na nájem (pronájem za 8.000 kč), poplatky za stravu, za energii, dopravu a telefon.
Žije s manželkou, ale ta nepracuje, psychicky na tom není dobře, ale k doktorovi jít odmítá, tedy pobírá na ní příspěvek.

Rád bych mu pomohl, přemýšlel jsem, že by zřejmě osobní bankrot pro něj mohl být šancí, ale nevím.
Jestli by pří zaplacení dlužných částek už nemusel alespoň platit penále ze zprodlení, odměny exekutorům apod. ?
Jestli je šance, že by tímto způsobem - exekuci již má několik let, mohl dostát stavu, kdy se dluhů zbaví - zaplatí faktickou výši dluhu..
Prosím, poraďte mi.

Děkuji,
Petr

Odpovědět

—————

Datum: 24.01.2012

Vložil: Mirek

Titulek: Nárok na odměnu exekutorovi

Dobrý den,

chci Vás poprosit o radu.
V minulosti (je to 2 roky) jsem uhradil své dluhy DPP Praha - oprávněnému, cekem se jednalo o 25 pokut, včetně řízení a odměn exekutorovi, které jsem uhradil i jemu.
Jednu pokutu po mě chtěl uhradit 2x, tedy odvolal jsem se a po roce a půl mi byla zaslána zpět.
Ve všech 25 pokutách se jedná o mou mladistvou hloupost, je to vždy jeden oprávněný DPP, jeden exekutor (JUDr.Podkonický, který přebral pohledávky od SokolaBrož - tomu jsem odměny uhradil také).
Protože jsem celou věc chtěl co nejdříve vyřešit, zaplatil jsem a nyní uvažuji, zdali vše bylo oprávněně požadované - odměna exekutorovi za každý případ, jednomu exekutorovi a pak druhému (tedy za každý případ odměna hrazena 2x)...
Chci se Vás zeptat, za "každou pohledávku" má exekutor nárok na odměnu nebo tato odměna exekutorovi smí být nárokována pouze jednou?

Děkuji.
Mirek

Odpovědět

—————

Datum: 25.11.2010

Vložil: Dominika19

Titulek: Exekuce

Dobrý den, můj přítel má exekuci. Nedávno mu volal exekutor,aby uhradil svůj dluh ve třech splátkách po 18 000 Kč, ale on na to nemá peníze. Tudíž mu exekutor sdělil, že pokud to neuhradí, tak k němu přijdou zabavit majetek. On ale bydlí u svého otce,a tudíž všechny movité věci jsou otce. Co vše můžou zabavit, když mu nic v domě nepatří?
Předem děkuji za dpověď

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství