19.04.2013 09:09

Zavlažování

Jaro se konečně dostavilo i k nám a proto je nejvyšší čas začít s péčí o dům a zahradu. Zahrada po dlouhé zimě potřebuje vaši péči, aby za pár měsíců v letních horkých měsících byla plná příjemně posečené trávy, stromů a květin. Pro správnou péči o zahradu je potřeba mít správné vybavení a také vyřešené zavlažování. Na první pohled může být zábavná představa, že zahradu posekáte s kosou po babičce, ale první puchýře, či zlomená násada na staré kose vás z toho vyvedou. Proto je dobré se v čas vybavit kvalitním zahradním nářadím.

Specialistou na prodej zahradní techniky a nářadí je dlouhá léta společnost Mountfield. V nabídce Mountfieldu jsou speciální zavlažovací systémy, které dají vašemu trávníku a zahradě dostatek potřebné vláhy. Zavlažovací systémy mají tu výhodu, že jsou dnes konstruovány ve většině případů jako samozavlažovací. Samozavlažovací systémy bývají skryté v zahradním obrubníku, kterým pomocí systému neviditelných hadiček přiváděna voda. Výhodou samozavlažovacích systémů je možnost nastavení zavlažování pomocí časového spínače an předem určené hodiny. V případě potřeby je samozřejmě možné mít samozavlažovací systém také pouze na ruční ovládání prostřednictvím kohoutku.

Závlahy a zavlažování má využití jak v sklenících tak na volném prostranství vaší zahrady. Mezi zavlažovací systémy patří i klasické způsoby jako je ruční kropení pomocí hadice, nebo kropáče. Řešení zavlažování vaší zahrady či skleníku záleží čistě na vás a vaši volbě. Další z možností chytrého zavlažování jsou samozavlažovací truhlíky, které si samy mají rezervoár až na 15 litrů vody.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství