25.02.2013 08:12

Porovnání pravděpodobnosti finanční kontroly v různých městech ČR

Každá firma má povinnost registrace na finančním úřadu, dle svého sídla. To znamená, že vaše firma je příslušná pod daný finanční úřad nikoli tím, kde vykonáváte podnikatelskou činnost, ale tam kde máte umístěné sídlo firmy. Protože finanční kontrola je jednou z řady náročných administrativních operací, která firmy poměrně zatěžuje, je zajímavé podívat se, jaká je pravděpodobnost finanční kontroly v jednotlivých městech České republiky.

V roce 2011 se podle statistiky Ministerstva financí ukázalo, že města s nejnižší pravděpodobností finanční kontroly jsou Praha, Plzeň, Pardubice nebo Hradec Králové. Počet kontrol je závislý na počtu úředníků finančního úřadu a na počtu firem, které jsou v daném obvodu registrovány. Ze statistiky za rok 2011 vyplynulo, že nejmenší pravděpodobnost finanční kontroly od finančního úřadu je v Praze 2 a Praze 4. Na Praze 2 bylo v tomto roce provedeno 103 kontrol, a přitom je zde zaregistrováno více než 22 000 subjektů. Pravděpodobnost finanční kontroly je tedy necelých 0,5%. Ještě lépe na tom je Praha 4, kde je zaregistrován skoro dvojnásobný počet finančních subjektů a pravděpodobnost finanční kontroly je zde nejnižší v celé republice.

Pokud si tedy zaregistrujete sídlo společnosti na Praze 2 nebo Praze 4, je velmi pravděpodobné, že vás finanční kontrola z finančního úřadu jen tak nepotká. Pravděpodobnost finanční kontroly je zde nejnižší. Registrace sídla společnosti je přitom poměrně jednoduchá věc. Můžete celý proces svěřit specializované firmě, kterou je například SMART Office & Companies, specializující se na poskytnutí sídla a registraci společností. Registrační sídlo má kromě nízké pravděpodobnosti finanční kontroly také další řadu výhody. Vaše firma bude zaregistrována na prestižní pražské adrese a získáte anonymitu podnikání ve velkém městě v reprezentativní budově.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství