01.04.2013 08:03

Počítače – správa sítí

Správa počítačů je v každé firmě odbornou záležitostí, která bývá více či méně složitá, podle počtu zaměstnanců. V některých velkých firmách se bez speciálního oddělení, které by se věnovalo jen správě sítí, prostě neobejdete. Každá firma trak stojí před rozhodnutím, zda založit vlastní IT oddělení pro správu počítačů anebo si najmout externí specializovanou společnost, která se bude o provoz a správu počítačů starat.

Jde o typické rozhodnutí o outsourcingu služeb, které má překvapivě snadné řešení. Důležité je si uvědomit, čemu chcete pracovní čas vašich zaměstnanců věnovat a podle toho se pak můžete správně rozhodnout. Když zrovna nepodnikáte v oboru IT, je pravděpodobné, že potřebujete zaměstnance, kteří budou pracovat na zakázkách, či na produktech které vyrábíte. No a zřizovat speciální oddělení, či pracovní místo, kvůli údržbě počítačů se tak může jevit jako zbytečné.

Výhoda externí správy počítačové sítě je také v tom, že si najímáte skutečné profesionály, kteří se v oboru dlouhou dobu pohybují. Jednou za takových společností je například pražská ACIT s.r.o., která se na trhu v oblasti správy a servisu počítačů a počítačových sítí pohybuje již 12 let. Společnost ACIT s.r.o. kromě správy IT nabízí také školení práce s počítači, což oceníte, pokud používáte speciální systémy a je třeba nové zaměstnance zaškolit.

Samozřejmostí při správě sítě je dálkový přístup, kdy není nutné kvůli každému problému jezdit do vaší společnosti, ale lze spousty problémů vyřešit dálkovým přístupem. Externí správa IT šetří kromě nákladů také náklady na pracovní prostor. Nemusíte mít vyčleněnou jednu kancelář pro IT oddělení. Další výhodou je také záruka na provedené služby, kterou od vlastních zaměstnanců nezískáte. Externí společnost také hlídá zastarání hardware a software na počítačích v celé firmě.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství