27.03.2013 09:06

Nejvýhodnější hypotéka, refinancování hypotéky, kalkulačka hypotéky

Hypotéka je jedním ze způsobů jak dosáhnout na své vlastní bydlení prostřednictvím bankovního úvěru. Hypotéka je finanční produkt, kdy lze získat úvěr, za který se ručí nemovitostí, velmi často právě tou, na kterou je úvěr určen. Hypotéka je historicky jedna z nejstarších forem půjčky, znalo ji již římské právo.

Při stále probíhající finanční krizi snížily centrální banky úrokové sazby na minimum a získání hypotéky se tak stalo nejvýhodnějším v historii. Úrokové sazby sice pomalu začínají opět stoupat, přesto se hypotéka i v této době vyplatí, jako nikdy dřív.

Jak získat nejvýhodnější hypotéku na trhu? Pro získání nejvýhodnější nabídky při pořízení hypotéky je potřeba něco udělat. Nelze čekat, že ta nejvýhodnější nabídka přijde za vámi domů, či vám sama od sebe spadne do klína. Při pořizování hypotéky se vyplatí obejít více bankovních domů, nebo použít některou z internetových stránek, kde lze hypotéku spočítat pomocí kalkulačky, které porovnává více nabídek. Hypotéka kalkulačka je jednoduchý nástroj, jak zjistit výhodnost hned několika nabídek na pořízení hypotéky na jednom místě. Zároveň si můžete ověřit, zda vám v bance dali opravdu tu nevýhodnější možnou nabídku.

Kromě klasické hypotéky existuje také finanční produkt Americká hypotéka, který občas bývá s hypotékou zaměňován. Americká hypotéka je jedním z typů hypotéky, kdy ovšem půjčené peníze je možné použít na cokoli. Principem je také ručení nemovitostí, ovšem úvěr není účelově určen pouze na bydlení.

Pokud již máte vlastní hypotéku a dostáváte se do situace, kdy ji nedokážete splácet, nabízí se pro vás možnost refinancování hypotéky. Refinancování hypotéky je způsob jak změnit rozložení a výši splátek u již získaného hypotéčního úvěru. Při financování hypotéky za vás nová banka převezme starý hypotéční úvěr a nastaví pro vás přijatelnější způsob jeho splacení.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství