30.04.2012 16:29

Markýzy eshop

S teplými dny přichází čas pro příjemná posezení u kávy či piva na venkovní zahrádce kavárny či hospody. Co ale dělat, když je slunce příliš agresivní, anebo se blíží májová přeháňka? Řešením jsou venkovní markýzy, tedy stahovací střešní roleta, která se dá v případě potřeby vytáhnout a naopak. S markýzami prvně přišli lidé ve středomoří, kdy je majitelé obchodů se s čerstvými plody a místní kavárníci začali umísťovat před své výlohy. Základní funkcí markýzy je zastínění proti slunci a také ochrana před deštěm. V turisticky atraktivních místech kolem středního moře, anebo také v Paříži najdete spousty kaváren a restaurací, které mají před výlohou právě vytahovací roletu – markýzu.

Tradici mají markýzy i v Čechách a to především v době secese a první republiky. Markýzy dnes můžete pořídit velmi jednoduše i před vaši kavárnu nebo restauraci obchod a to objednáním například prostřednictvím e-shopu. Markýzy jsou dodávány v několika provedeních a liší se především tím, zda jsou na motorový nebo ruční pohon. Elektrický pohon markýzy je ovládán buď vypínačem ve stěně, nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Každou markýzu lze samozřejmě srolovat také ručně, v případě výpadku elektrické energie. Můžete si zvolit z několika desítek barevných potahů, které jsou vyrobeny ze speciální látky se speciální barvou, aby po působení slunečných paprsků nevybledly.

Markýzy využijete stejně dobře také na vaší zahradě, pokud například chytáte posezení u domu anebo na zápraží. Markýza je jednodušší řešení venkovního posezení, než stavební úpravy, které daný prostor zablokují pro další využití. Markýzu naproti tomu stačí pouze srolovat, odklidit křesílka a plocha je připravena třeba pro badmintonový turnaj. Markýza se hodí jako prodloužení střechy k vilám a venkovním bazénům, které sousedí například s prosklenou stěnou domu. 

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství