23.10.2012 20:54

Laserové svařování

Vývoj technologií je rozšířený napříč všemi obory a výjimkou není ani strojírenství a klasické technologické postupy, kterým je například svařování. Klasické svařování je v dnešní době už zastaralá technologie, která se používá především v těžkém průmyslu na svařování hrubých výrobků, kde není příliš vysoký požadavek na čistotu sváru, ani na jeho technologické vlastnosti. Naproti tomu nová technologie svařování, kterou je svařování laserem má řadu předností, mezi které patří čistota sváru a malé deformace materiálů v důsledku zahřátí, které při klasickém svařování vznikají.

Moderní technologii svařování laserem v České republice jako první nabízí společnost Vaněk Ostrava. Laserové svařování má tedy jako jednu z hlavních výhod čistotu svaru a jeho okolí a svar není nutné po svařování dodatečně čistit. Další z výhod je čistě "bodová" metoda vedení svaru, kdy se při použití technologie laserového svařování svařovaný materiál zahřívá jen v bezprostředním okolí svaru a nedochází tak k nežádoucím deformacím materiálu způsobeným jeho nadměrným zahřátím. S čistotou svaru a jeho ekonomickým zaměřením (svařuje se opravdu jen v místě kde má být proveden svar) jde ruku v ruce rychlost celého procesu. Při laserovém svařování ušetříte velké množství času, které by vám zabralo čištění a úprava svaru po svařování. Laserové svařování je technologická budoucnost pro celý strojírenský obor.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství