03.05.2012 20:09

Hry pro trávení volného času

Online hry jsou dnes na internetu snadný způsob pro trávení volného času, nebo vypnutí myšlenek při práci či dlouhodobém soustředění. Dávno jsou pryč doby, kdy se počítačové hry přenášely na disketách, nebo byly přístupné především v domech techniky či počítačových kroužcích. V dnešní době internetu a rozšířenosti počítačů jsou počítačové hry dostupné každému a bez nutnosti jejich kupování nebo placení. Online hry jsou snadno dostupné prostřednictvím internetového prohlížeče a jednoduchého flash rozhraní.

Online hry si během posledních deseti let vytvořili svůj vlastní okruh témat, neboli zaměření a dělí se do několika kategorií. V podstatě kopírují především jednodušší hry, které známe ještě z devadesátých let, ale samozřejmě nabízejí obrovské množství her s velkou nabídkou grafiky a nápadů, které vás zaujmou svojí hratelností i na desítky hodin. Mezi základní rozdělení online her patří dělení na logické, akční, strategické, sportovní, stířlečky a závodní. Všichni známe postavičku instalatéra Maria nebo modrého ježka Sonic. To jsou již klasické postavičky pro typ her zvaných arkády. Samozřejmostí jsou také deskové či karetní hry, mezi které patří šachy, poker, ale třeba také prší, které je na českém internetu velmi oblíbené. Výhodou online deskových her je to, že hrajete proti počítači, nemusíte tedy čekat na soupeře a můžete kdykoli hrát.

Vývoj online her jde ale stále dopředu, takže se stále více her zaměřuje na jednotlivé skupiny, například na ženy a dívky. Vzniká velmi široká nabídka her pro dívky, kde jsou prvky z módy, nebo služeb, jako je kadeřnictví, či vlastní butik. Spousty her je také určeno menším dětem. Stejně tak ale jsou online hry s brutální tématikou anebo erotickými prvky. Každý si tak může během chvilky najít hry online právě pro sebe, podle své nálady nebo zájmu.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství