21.04.2013 12:35

Horolezecké úvazky

Chtěli byste o dovolené zkusit lezení po skalách? Nebo se s kamarády chystáte zdolávat ferraty v alpách? Pokud ano, nezapomeňte, že k horským aktivitám patří správné a kvalitní vybavení, které zvýší vaši bezpečnost a umožní vám vychutnat si zážitek z vysokohorské turistiky či horolezeckých aktivit na skalách. Mezi základní vybavení patří například horolezecké úvazky Singing Rock, které využijete jak ve skalách tak i při vysokohorské turistice.

Horolezecké úva zky se dělí do několika kategorií, zejména podle jejich použití. Nejvíce profesionální jsou sportovní sedáky, které se vyznačují nejnižší váhou a jsou ale také o něco méně pohodlné, než sedáky určené pro rekreační lezení. Univerzální l ezecké úvazky jsou více vypolstrované a lze je nastavit i pro použití v zimě, při vyšší vrstvě oblečení. Další dělení horolezeckých úvazků následuje podle typu jejich uvázání na těle lezce. Mezi takové patří celotělové úvazky, které dodávají oporu méně zkušeným lezcům zejména při pádech. Dalším typem pro lepší oporu jsou prsní úvazky, které se používají vždy v kombinaci se sedacím úvazkem. Samostatnou kategorií jsou pak dětské úvazky.

Lezecké úvazky vyrábějí přední outdoorové společnosti jako jsou Petzl, Singing Rock nebo Ocún. Horolezecké úvazky Singing Rock v minulosti získali prestižní ocenění časopisu CLIMBING. Kvalita lezeckých úvazků těchto společností je každoročně osvědčována jak v terénu, tak na lezeckých soutěžích. 

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství