26.02.2013 20:12

Hledejte práci na úřadu práce

Ekonomická recese v České republice i zbytku Evropy stále pokračuje a zaměstnání si hledá stále více lidí. Nabídka práce je přitom omezená a s ekonomickým poklesem ubývají také volná pracovní místa a nová vznikají jen velmi pomalu. Nezaměstnaní tak dnes musí být mnohem aktivnější než dříve, a to zejména ve získávání informací o nových pracovních místech. Překvapivě však zůstává jedna jistota a tou jsou informace, které poskytuje o nabídkách volných míst Úřad práce.

Je třeba mít samozřejmě na paměti, že Úřad práce za vás dnes práci nenajde. Nečekejte, že za vás vyřeší vaši situaci a bude vám aktivně nabízet desítky pracovních příležitostí. Co však na Úřadě práce pořád funguje skvěle, je jeho internetová nabídka volných pracovních míst. Každý si může z domova od počítače zjistit aktuální nabídku volných pracovních pozic na přehledném výpisu u konkrétního Úřadu práce ve svém kraji či městě.

Databáze úřadů práce ve které je aktuální nabídka zaměstnání bývá zpravidla každý den aktualizovaná a nejdete v ní veškeré potřebné údaje o nabízené pozici. Zejména pak kontakt na zaměstnavatele, výši mzdy, často také popis práce a kritéria jaká by měl zájemce o volnou pracovní pozici splňovat. Pro získání informací z nabídky volných pracovních míst na úřadech práce nemusíte být na úřadě registrován. Pracovní nabídky tedy můžete procházet i když jste zaměstnaný a pouze vás zajímá jaké možnosti pracovního uplatnění jsou kolem vás.

Úřady práce v České republice zřizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí a jsou jedním z klíčových nástrojů boje s nezaměstnaností. Úřad práce má zpravidla každé větší okresní město, internetová nabídka volných pracovních míst samozřejmě umožňuje vyhledávání podle různých kritérií, nejen podle města volného pracovního místa.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství