27.03.2013 06:45

Energie, ceny elektřiny

Pro většinu domácností je platba za elektřinu jednou ze stabilních položek rodinného rozpočtu, které se nemění, pouze pravidelně každý rok zvyšují a niky ne naopak. Víte, kolik ročně platíte za odběr elektřiny a vzpomenete si, kdy naposledy se tato částka snížila? Cena elektřiny se několik let po sobě zvyšuje a snížení se spotřebitelé jen tak nedočkají ani v budoucnosti. Jedinými cestami jak snížit výdaje za elektrickou energii tak jsou úspory a změna vašeho dodavatele elektřiny.

Změna dodavatele elektřiny vám může přinést úsporu v řádu procent. Výše úspory záleží na tom, na co všechno elektřinu využíváte. Pokud elektřinou nejen svítíte, ale také topíte, bude úspora větší. Podrobně cenu úspory zjistíte, pokud provedete výpočet elektřiny. Cenu za elektřinu určuje několik složek. Základní složkou je cena za silovou elektřinu. Druhou složkou, ze které se skládá cena elektřiny, je složena z ceny za distribuci a stálých plateb. Vzhledem k tomu, že v roce 2007 byla uvolněna regulace trhu s elektřinou, tak si nyní můžete vybrat svého distributora elektřiny sami.

Dlouhá léta byl hlavním dodavatelem elektřiny v České republice ČEZ. Naštěstí monopol společnosti ČEZ na dodávky elektrické energie již skončil a podnikatelé i domácnosti si mohou vybrat svého dodavatele. Jedním z dodavatelů je společnost RWE, která se dříve zaměřovala pouze na dodávku plynu. Nyní však RWE nabízí kromě plynu dodávky elektřiny pro firmy i domácnosti. Elektřina RWE je proti jiným dodavatelům levnější. Úspora proti vašemu stávajícímu dodavateli elektřiny může být až o 10%. Pro porovnání vaší ceny s cenou společnosti RWE doporučujeme využít některý z internetových kalkulátorů.

—————

Zpět


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství