Změna v registru vozidel

Datum: 09.12.2008

Vložil: Daniel

Titulek: Odhlášení vozidla

Prosím o radu : V lednu 2007 jsem na základě inzerátu prodal osobní automobil (na náhradní díly), jelikož STK byla platná do 1.12.06 a i emise do téhož dne. S novým zájemcem jsem sepsal kupní smlouvu, ve které bylo vše specifikováno (jméno, adresa, RČ, č. OP nového kupce, taktéž i veškeré údaje o automobilu - rok výroby, číslo karosérie, číslo motoru, č. technického průkazu apod.). Zároveň zde bylo i uvedeno, že nový majitel převzal VTP, osvědčení o registraci, osvědčení o měření emisí, reg. značky a klíčky od vozidla. Tyto náležitosti jsem mu předal, jelikož (ale ústně) slíbil, že provede odhášení vozidla z registru. Cca za 1 týden jsem mu poslal doporučeným dopisem plnou moc k odhlášení tohoto vozidla. Bohužel v těchto dnech jsem zjistil, že vozidlo není odhlášeno. Z registru vozidel a na můj dotaz odpověděli, že automobil nelze prodat na ND a bylo mojí povinností jej odhlásit a protože nemám k dispozici vůbec nic (VTP, SPZ apod.) nelze s tím nic provést - pouze mne sankcionovat. Dle mých zjištění se nový "majitel" auta přestěhoval, podle Obecního úřadu má špatnou pověst, údajně nepracuje a automobil v dané vesnici nebylo nikdy vidět. Mám obavu z toho, že obratem automobil i s doklady prodal. Nyní již vím, že se takto postupovat asi nemá (prodej na ND). Prosím poraďte mi, zda se v takovémto případě dá něco dělat. Automobil byl napsán na mého syna, ale trvale jsem ho užíval já. Nevím si s tím rady a rád bych vše dal do pořádku. Moc děkuji na informace.





Zpět na diskuzi

Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství